دفتر برنامه ریزیتو خریدی ؟!

همیشه برنامه ریزی روزانه و هفتگی رو تو نرم افزارهای TO DO List گوشی انجام میدادم و اعتقادم بر این بود که باید کمترین استفاده رو از کاغذ کرد ولی امسال به پیشنهاد خواهرم یه رفتر برنامه ریزی خریدم و از یکم فروردین شروع کردم به پر کردن قسمت های مختلفش مثل برنامه ریزی سالیانه ، ماهانه ، هفتگی و روزانه . این استفاده از دفتر کاغذی تغییراتی رو توی من به وجود آورد که احساس میکنم به اشتراک گذاشتنش با شما خالی از لطف نباشه ..

n

دفتر برنامه ریزی

n

استفاده از این دفتر کاغذی برای من چه مزیت هایی داشت ؟
1. هیچ چیز فراموش نمیشه !
از وقتی نوشتن توی این دفتر رو شروع کردم هیچ چیز رو فراموش نمیکنم ! وقتی روی کاغذ مینویسم بدون چک کردن مجدد همه موارد توی ذهنم هست و میتونم به تک تک کارهایی که برای روزم نوشتم رسیدگی کنم ..
2. نوشتن حس خوبی داره !
نوشتن روی کاغذ با خودکار خیلی حس قشنگ تر و بهتری به من میده تا تایپ کردن توی گوشی موبایل !
3. تغییر عادت های بد !
یه قسمت خیلی جذابی که دفترهای پلنر داره نوشتن از عادت های بد و سوق دادنشون به سمت اصلاح و تبدیلشون به عادت خوبه . من با این دفتر تو مدت بیست روزی که شروع به نوشتن کردم تونستم ساعت خوابم رو تا حدودی تنظیم کنم .
4. برنامه ریزی بلند مدت دارید !
با این ئفترها میتونید روی اهداف بلند مدت و سالیانه هم فکر کنید و مدام جلوی چشمتون باشه ! مثلا اضافه وزن رو برطرف کنید یا امسال یه تحولی تو کسب و کارتون بدید .
5. دخل و خرجتون رو تنظیم میکنید !
با استفاده از قسمت مدیریت مالی این دفتر تونستم متوجه بشم که چقدر توی ماه هزینه های اضافی دارم که میتونم به راحتی مدیریتشون کنم .
6. به نوشتن عادت میکنید !
نوشتن شاید برای همه ما سخت باشه ولی نوشتن روی کاغذ مثل نوشتن روی بدنه مغز هست ! هیچوقت چیزی رو که یادداشت میکنید برای انجام فراموش نمی کنید و این برای من که مشغله های زیادیی دارم خیلی جذاب بود

n

صحبت پایانی :
اگر هنوز دفتر برنامه ریزیتون رو تهیه نکردید با یه سرچ ساده تو اینترنت میتونید مدلی رو که مناسب شماست پیدا کنید و شروع کنید به پر کردنش تا مثل من از نتیجه های جالبی که میگیرید لذت ببرید و اگر از قبل دفتر برنامه ریزی داشتید خوشحال میشم تجربیاتتون رو با من به اشتراک بذارید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود