۱۴۰۲، سالی که نکو نبود!

شاید سال 1402 یکی از سخت‌ترین و طاقت‌فرساترین سالهای زندگی من بود. 6 ماه اول سال رو درگیر مشکلات کاری و 6 ماه دوم سال رو درگیر بیماری و مشکلات جسمی بودم و تقریبا به هیچکدوم از هدف‌هام نتونستم برسم. سالی که شاید من بیشتر از همه از تموم شدنش خوشحالم و با کم شدن مشکلات دارم به 1403 و برنامه‌هایی که برای امسال دارم فکر میکنم. هر چند روزهای آخر 1402 رو با از دست دادن یکی از بچه‌های شرکت ( که مفصل راجع بهش صحبت خواهم کرد ) به پایان رسوندیم و تلخی 1402 رو برامون کامل کرد و همه تو شوک و بهت فرو رفتیم ولی باز ناامید نیستم و همیشه سعی میکنم نگاهم به رو به رو باشه.
من برای 1403 یک سری اهداف مهم در نظر گرفتم که طبق روال هرسال سعی میکنم تو وبسایتم منتشرش کنم تا هم هر چندوقت یکبار یه نیم نگاهی بهش داشته باشم و هم من باب تجربه اون رو با شما به اشتراک گذاشته باشم. من این اهداف رو به دو دسته کوتاه مدت و روتین و بلند مدت و مقطعی تقسیم کردم :
اهداف کوتاه مدت و روتین :

اصلاح سبک زندگی و ساعت خواب و بیداری
مطالعه روزانه 15 صفحه کتاب
اصلاح عادات تغذیه ایی که تا حدودی تونستم از پارسال شروعش کنم و قرار هست امسال بهبودش بدم
بیشتر استفاده کاری از شبکه‌های اجتماعی
حداقل روزانه 30 دقیقه پیاده روی
شکرگذاری روزانه و ثبت تو تقویم کاریم

اهداف بلند مدت و مقطعی :

تمرکز روی مشتری‌های بزرگ شرکتم و رعایت اصل چندبار فروش به یک مشتری
برگذاری دوره و کارگاه و وبینارهای آموزشی مدیریت در کسب و کار
تکمیل دوره دکتری مدیریت
ورزش روتین و مرتب و رسیدن به تناسب اندام مد نظرم با حداقل 6 ماه ورزش
تمرکز روی ارتباط با مشتریانی از حوزه خلیج فارس

من سعی کردم این اهداف رو به صورتی بنویسم که قابل انجام و راحت باشه چون از قدیم میگن سنگ بزرگ نشونه نزدنه و همیشه باید اهداف دست‌یافتنی و قابل درک و لمس باشه که رسیدن به اونها شمارو نه خیلی خسته کنه و نه بیخیال.
صحبتم رو کوتاه میکنم و پیشنهاد میکنم شما هم یه لیست از هداف سال 1403 برای خودتون درست کنید و همیشه اون رو جلوی چشمتون بذارید و هر روز بهش نگاه کنید تا ناخودآگاه شما هم همراهیتون کنه برای رسیدن بهشون. آرزو میکنم سال 1403 یکی از بهترین سال‌های زندگیتون باشه و سال دیگه همین موقع وقتی داریم اهداف 1404 رو با هم مینویسیم تیک تمام هدفهای 1403 خورده باشه براتون و فراموش نکنید اول اهداف رو پیدا کنید، دوم مسیر درست رسیدن به اون اهداف و سوم تلاش و تلاش و تلاش مستمر ..